Elazığlı dürüst ve çalışkan bürokrat Adıyaman’da
İlim Öğrenmeye Gidiyorum Dedi Şehit Düştü
Teşekkürler Öğretmenim
İşte Adıyaman Belediyesinin Borcu!
Bu yazı 10 Aralık 2012, Pazartesi 16:35:20 tarihinde eklendi. 247 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Karadağ’a Uzay Üssü Kuruluyor… - Erdal Yılmaz

Adıyaman halkı acaba ne zaman daha iyi bir yaşam hak edecek diye sormadan edemiyoruz.
Karadağ’a Uzay Üssü Kuruluyor…

 

Yıllar önce il olan bu kent ne yazık ki hala büyümek için bir gelişim kaydedemedi. Ufak mutluluklar sunulan kent insanı hep ufak şeylerle uyutuldu. Ne zaman gerçekler gösterilmeye kalkıldığında o zaman bazı taşlar yerine oturmaya başladı. Adıyaman halkı hak ettiği değeri ne yazık ki göremiyor.

Adıyamanlılar değersiz bir halk mı? Adıyamanlılara güzel hizmetler çok mu? Bence değil, Adıyaman güzel bir kent ve gelişime açık bir şehir; halk misafirperver, herkesi kendi gibi gören ve yabancıya kendi yakını gibi değer veren ahlaka, örfe sahip. Adıyaman halkı her zaman en iyisini hak etmeli.

Ne yazık ki Adıyamanlılar beklenen değeri göremiyor.

Neden görsünler ki her şey yerli yerinde Adıyaman’da… Her şey gülistanlık…

İlin bürokratları çalışıyor…

İktidar’ın yerel ve genel temsilcileri çalışıyor…

Muhalefet partileri çalışıyor…

STK ve Basın çalışıyor…

Belediyemiz çalışıyor...

Yollar, köprüler, alt ve üst geçitler,hafif raylı sistemler,kışın yağmur sularından tıkanmayan logarlar,sel sularından etkilenmeyen alt yapı,her yer sütliman,şehrin her yeri asfalt,bazı sokaklar otantik olması için serilmiş kilit taşlar,her yer yeşillik,toz yok,ağaçlar her kapının önünde,çöp zaten hiç yok, Avrupa bile bizi örnek alıyor,toplu taşıma araçları her yer de, hafif raylı sistemle üst raylı sistem devrede,Türkiye'nin çoğu kentinde örnek gösterilen il olmuşuz, çoğu kişi Adıyaman'da yaşamak istiyor,

Dereler jet ski turizmine açılmış, gondol gezileri turistlerin en keyif aldığı gezilerin başında, Turizm kenti Adıyaman, Avrupa'nın en güzel ve temiz şehri olarak gösteriliyor.

Her şey süper, yoğun talepler üzerine Türkiye'nin süper lig karşılaşmaları kentimizde oynanıyor, yetmiyor Şampiyonlar ligi için bile araya Avrupa Başkanları giriyor.

Adıyaman, inanılmaz bir şehir oldu, büyüdü, gettoları sinema şirketlerinin platosu haline getirildi.

ABD'nin önde gelen film sektörleri Adıyaman'da plato kurmak için sıraya girdi.

Madonna, Shakire Angelinea halt etmiş, Catherine Zeta Jones Adıyaman'da Villa almış, çocuğunu da bizim AVM'ye göndermiş ekmek almaya...

Hollvood  film şirketi resmi olarak kentimizi şehri olarak nüfusuna yazdırmış, eski filmlerin serileri Adıyaman'da çekilmesi için hazırlıklar başlamış, filmde gerçeklik vurgulamak için de Vali, Milletvekillerine, Belediye başkanına  rol teklif etmiş...!

NASA Karadağ eteklerine üssünü kurarak yeni uzay uydusunun adını Adıyaman olarak belirlemiş, ilk Adıyaman uydusunu Ocak’ta uçurmayı planlıyor.

Ekonomik krizden sıkılan Wall Street ahalisi Adıyaman'a yerleşmiş… Dünyanın ekonomisi artık Adıyaman’da atıyor, bataklık mataklık kalmamış her yer gökdelen ve villa, karşıdan karşıya geçmek isteyen yayalar artık kapatılan yollardan uçarak geçiyor…

 Ne yapalım belediyemiz çalışıyor, kıskanmayın, sizin de belediyeniz böyle olsun, bizim gibi dünya kenti haline gelirsiniz...

Artık başkanlarınıza söyleyin Adıyaman'ı örnek alsınlar, vizyonlarını Adıyaman'ın vizyon projeleri gibi olsun, yoksa hep geride kalırsınız.

Bizim belediyemiz çok başarılı. Geçenlerde bizi taklit eden fason bir şehre gittim, ne göreyim yollar berbat. Bizim belediyemizden çaldıkları vizyon projeleri uydurmaya çalışmışlar, şehir tozdan geçilmiyor. Yaşlılara, hastalara saygı da kalmamış, karşı kaldırımdaki hastaneye gitmek isteyen yurttaşlar yaya geçidini kapatan belediye nedeniyle taş engellerden atlayarak geçmek zorunda kalıyordu. Sordum niye böyle “Vizyon proje” dendi. Ben de “Adıyaman'ın vizyon projesine uzaylılar bile talipli iken siz böyle görerek yaparsanız tabi bu hale gelir” cevabını verdim.

Ne diyelim;

Şehrimiz artık uzaydan bile takip ediliyor... Zaten bu yazı uzaylılar için yazıldı, dünyalılar niye üzerine alınıyor anlamıyorum.

Adıyamanlılar bütün bunları hak ediyor, Adıyaman yıllarca yüzü gülmeden yaşamış bir kent. Bu halkı daha iyi yerlere ulaştırmak gerekiyor. Adıyaman Belediyesinin güzel çalışmaları var fakat güzel olmayanları da ifşa etmek herhalde onlar için seçim zamanı açıkları kapatmak olur.

Adıyaman’a sahip çıkın, bu halk daha iyi şeyleri hak ediyor.

Vesselam…

Yazdır Paylaş
Diğer Erdal Yılmaz Yazıları
GaziSOFT Php Profesyonel Haber Yazılımı